×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 667

پاسخ به پریشان گوئی باب و بهاء

پنج شنبه, 09 دی 1395 11:58 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران: عنوان آمده نام اثری است ارزشمند از دانشمند معظم ایت الله حاج شیخ احمد مهدوی شاهرودی که به  همت استاد گرامی علی امیر مستوفیان به رشته طبع آراسته شده است . این کتاب در دو بخش اصلی ارائه شده است

الف ) شرح حال مولف مرآت العارفین  : در این بخش از کتاب ابتدا به شرح حال مولف عالم بزرگوار شاهرودی پرداخته شده است ، آنگاه به موضوعاتی همچون دین و فطرت ، احتیاج بشر به راهنمایان دینی ، هدف انبیاء ، دلیل نبوت یا اعجاز و.... اشاره شده است .

ب ) در بخش دوم کتاب ، متن کتاب مرآت العارفین آمده که به موضوعاتی از جمله ، ارکان نبوت ، راه اثبات نبوت خاصه ، شبهه زعمای بهائیه به معجزه ، بطلان تاویلات بهائیه و... پرداخته شده است .

مطالعه این کتاب را به محققان توصیه می نمائیم . جهت روان خوانی پی نوشت در متن گنجانیده شده است

این کتاب  از سایت بهائیت در ایران قابل دریافت است.

 

دانلود 

خواندن 1371 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی