×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 667

ایقاظ

پنج شنبه, 09 دی 1395 12:31 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : متاب ایقاظ ، کشف خیانت دینی و وطنی بهائیان نوشته شده توسط میرزا صالح اقتصاد مراغه ای  است . که به اهتمام مقصود اقتصاد  توسط نیکان کتاب در سال 87 چاپ و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است

معرفی مختصر کتاب:

يكي از نخستين چهره­هايي كه با مطالعه­ي كتاب كشف الحيل آيتي، حظيره القدس اغنام اله را ترك كرد و پشت پا به مسلك ميرزا حسينعلي بهاء و بهائيت زد و از ديده­ها و شنيده­هايش كتاب«ايقاظ» يا بيداري را به رشته­ي تحرير كشيد و منتشر ساخت و بدين وسيله با تأييد و تصديق نوشته­هاي عبدالحسين آيتي در كشف الحيل و ميرزا حسن خان نيكو در فلسفه­ي نيكو، خدعه­ها و حيله­هاي آقا ميرزا حسينعلي نوري و فرزندش عباس افندي (عبدالبهاء ) و شوقي افندي جانشين او را بيرون ريخت و آشكار ساخت، صالح اقتصاد عكاس مراغه­اي بود. (ميرزا صالح اقتصاد مراغه‌اي) ـ كه جهت تحقيق و  كشف خيانات ديني اين فرقه وارد اين جرگه شده بود ـ بعد از هشت سال تحقيق، دست به افشاگري زد و قلم به دست گرفته، تجربيات خود را از انحرافات اين فرقه باطل كه از نزديك شاهد آن بوده، به رشته تحرير درآورد تا عبرتي باشد براي كساني كه در معرض انحراف واقع شده‌اند و همچنين تنبهي باشد براي كساني كه منحرف گشته و از اين جريان دروغين و انحرافي پيروي مي‌كنند.

در كتاب حاضر، پاسخ‌نامه‌اي كه آقاي «ميرزا اسدالله بدري مراغي» به آقاي «صالح اقتصاد مراغه‌اي» نوشته، عرضه شده است. نام برده پدرزن صالح مراغه‌اي و از مبلغان بهايي است. صالح مراغه‌اي موضوع بهايي شدن خود و سپس برگشتن از اين فرقه را توضيح مي‌دهد و اين نامه را اسدالله بدري به عنوان اعتراض به او مي‌نويسد و او پاسخ مي‌دهد. در ضمن نگارنده، متون عربي رسالة «ايقاظ» را كه آقاي صالح مراغه‌اي از اقدس ايقان و... شاهد بر مطالب خود آورده تا حدي كه امكان داشت، ترجمه نموده تا مخاطب دريابد كه آنان براي اغفال مردم از چه حربه‌هايي استفاده مي‌كردند.

 

دانلود کنید

خواندن 1886 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی