×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 667

چاپ کردن این صفحه

کنکاشی بر بهائی ستیزی

پنج شنبه, 09 دی 1395 12:40 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : كتاب «كنكاشي در بهائي ستيزي» در واقع پاسخي است به مقاله «جستارهائي از تاريخ بهائيگري در ايران» به قلم آقاي عبدالله شهبازي، نویسنده کتاب در مقدمه آن با تأكيد بر اين كه «هدف ما از بحث و گفتگو با آقاي شهبازي و شهبازي‌ها فقط و فقط بازكردن روزنه‌اي به تاريخ گذشته اين جنبش است»(ص16) زمينه‌ مناسبي را براي بحث و بررسي پيرامون اين فرقه فراهم آورده است؛

لذا فارغ از فحواي مقاله آقاي شهبازي، مي‌توان درباره مسائل و مدعياتي كه در اين كتاب مطرح گرديده است، به بحث نشست. البته اين نكته را نيز بايد خاطر نشان ساخت كه آقای سهراب نيكوصفت ( نویسنده کتاب ) تلاش كرده تا وابستگي خود به بهائيت را آشكار نسازد و چنان بنماياند كه از موضع يك محقق بيطرف دست به قلم برده است، اما اين سعي و كوشش به هيچ رو منتج به نتيجه مورد نظر ايشان نگرديده و هر خواننده‌اي در آغاز مطالعه اين كتاب، قادر به تشخيص هويت بهايي نويسنده آن خواهد بود.

«كنكاشي در بهائي‌ستيزي» نخستين بار در خرداد 1385 توسط انتشارات پيام منتشر شده، اما محل انتشار كتاب در شناسنامه قيد نگرديده است.

دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران کتاب «کنکاشی در بهائی­ستیزی» را مورد نقد و بررسی قرار داده است. گزیده ای از کتاب مزبور و نیز نقد دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران بر این کتاب را جهت استفاده کاربران گرامی در سایت قرار داده­ ایم.

 

دانلود کتاب

خواندن 2939 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آخرین‌ها از