کد خبر:8084
پ
Abdul-Baha08
بهائیت در ایران

سکوت خبری در واکنش به آتش سوزی گسترده در مقبره در حال ساخت عبدالبها

محل پروژه ساخت مقبره برای عبدالبهاء (عباس افندی) رهبر بهائیت در عکا اسرائیل دچار آتش سوزی شده است. گفته می‌شود که براساس برآوردها، این سازه که در باغ رضوان بهایی‌ها قرار دارد یکصد میلیون دلار هزینه خواهد داشت. با گذشت بیش از چندین ماه از این حادثه هنوز از میزان آسیب وارد شده به این […]

محل پروژه ساخت مقبره برای عبدالبهاء (عباس افندی) رهبر بهائیت در عکا اسرائیل دچار آتش سوزی شده است. گفته می‌شود که براساس برآوردها، این سازه که در باغ رضوان بهایی‌ها قرار دارد یکصد میلیون دلار هزینه خواهد داشت. با گذشت بیش از چندین ماه از این حادثه هنوز از میزان آسیب وارد شده به این پروژه اطلاعاتی منتشر نشده است.

مقبره عبدالبهاء

و البته سکوت رسانه‌های بین‌المللی درباره آتش‌سوزی در قبر عبدالبها، عباس افندی در شهر عکا در سرزمین اشغالی فلسطین، موجب شگفتی ناظران شده است. رسانه‌های غربی و حتی عربی به این افتضاح امنیتی رژیم صهیونیستی و مصیبتی که برای بهائیان پیش آمده هیچ اشاره‌ای نکرده‌اند. مهم‌تر اینکه حتی سایت خبری بهائیت نیز در این زمینه سکوت کرده است. این خبر را فقط نشریه جروزالم‌پست در چند خط به عنوان یک آتش‌سوزی مختصر در خیابان شالوم حاقالی عکا منتشر کرده است. بیت‌العدل بهائیان در نامه‌ای به تاریخ ۱۹ فروردین جاری به محافل روحانی بهائیت خبر داده در آن روز «آتش‌سوزی عمده‌ای» در مقبره عبدالبها رخ داده که میزان خسارات وارده هنوز مشخص نیست و وعده داده برای ترمیم آن اقدام خواهد شد.

بهائیت در ایران
ارسال دیدگاهYour Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید Active This Button Please