کد خبر:6802
پ
۲
معرفی کتاب

گسستن بندها

کتاب “گسستن بندها” نوشته استیون حسن و با ترجمه ای روان از ابراهیم خدابنده شامل ۱۲ فصل است که با سخن ناشر، مترجم، نویسنده و بعد از آن دیباچه و متن در ۳۰۴ صفحه به رشته تحریر در آمده است. این کتاب توسط موسسه جام جم در سال ۱۳۹۲ چاپ و توزیع شده است. استیون […]

کتاب “گسستن بندها” نوشته استیون حسن و با ترجمه ای روان از ابراهیم خدابنده شامل ۱۲ فصل است که با سخن ناشر، مترجم، نویسنده و بعد از آن دیباچه و متن در ۳۰۴ صفحه به رشته تحریر در آمده است. این کتاب توسط موسسه جام جم در سال ۱۳۹۲ چاپ و توزیع شده است. استیون حسن، عضو فرقه مونیسم به رهبری سون میونگ مون (Sun Myuong Moon) در آمریکا بوده که به صورت حرفه‌ای (شبانه‌روزی) برای آنها کار می‌کرد. سال ۱۹۷۶ پس از سه روز نخوابیدن و کار مداوم برای فرقه مونی، ‌ هنگام رانندگی در یکی از اتوبان‌های آمریکا با کامیونی تصادف می‌کند و به بیمارستان منتقل می‌شود.

پدر و مادر او از این فرصت استفاده می‌کنند و پسرشان را به هویت خانوادگی و جامعه بازمی‌گردانند. استیون حسن در کتابش تلاش دارد‌ به مخاطب تفهیم نماید‌ فرقه‌ها در عین کثرت، وحدت دارند و همه آنها به بهانه‌های مختلف نیرو جذب می‌کنند ولی با روش‌های کلیشه‌ای مبادرت به مجاب‌سازی ذهن و کنترل نیرو می‌پردازند و برای رهایی از بند آنها راهکارهایی ‌داده که اصلی‌ترین راه را در آگاهی‌دادن به جامعه می‌داند و معتقد است دو عنصر خانواده و اطلاع‌رسانی به عنوان راهبندهای اساسی همه فرقه‌ها عمل خواهند کرد. وی همچنین در سال ۱۹۸۸ کتاب مبارزه با کنترل ذهن فرقه ای را نوشت. این کتاب یک راهنمای پرفروش برای نجات و بازسازی افراد از فرقه های مخرب بود . از این مترجم قبل از این ، ترجمه کتاب ” فرقه ها در میان ما ” تالیف خانم مارگارت تالر سینگر چاپ شده است . قسمتهای از کتاب “گسستن بندها” فصلهای ۱-۲-۴-۵ با توجه ملاحظات حوزه جغرافیای ایران اسلامی که مباحث عمومی در حوزه نجات یک عنصر فریب خورده میباشد جهت بهره برداری کاربران محترم در پایگاه قرار داده میشود.

کلیدواژه : کتابگسستن بندها
بهائیت در ایران
ارسال دیدگاهYour Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید Active This Button Please