ابزاری برای تمام فصول ؟!

سه شنبه, 28 فروردين 1397 09:34 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

کوتاه خواندنی :

بهائیت در ایران : فرقه‌ی بهائیت با داشتن تعالیمی نظیر ممنوعیت جهاد و دفاع از وطن (1)، ممنوعیت دخالت در سیاست (2) و ترویج بی‌وطنی(3) از ابتدا تا کنون به عنوان سلاح جنگ نرم برای درهم شکستن مقاومت ملّت‌های مورد تجاوز به کار گرفته شده است.


همچنان که "فرانسه" در کشورگشایی‌های خود در آفریقا، برای تسلط هرچه بیشتر خود بر کشورهای الجزایر و تونس و درهم شکستن مقاومت استعمارستیزانه‌ی این کشورها، از فرقه‌ی بهائیت درخواست اعزام مبلّغ به مستعمراتش می‌کند.(4) و یا آن‌جا که آمریکا در جریان تهاجم بی‌رحمانه‌ی خود به ویتنام، از فرقه‌ی بهائیت به عنوان ابزار جنگ نرم و برای فرونشادن مقاومت مردمی بهره‌گیری کرد.(5)
امروزه نیز پس از سه سال تجاوز وحشیانه‌ی دست‌نشانده‌های غرب (تحت عنوان ائتلاف سعودی) به کشور یمن، فرقه‌ی بهائیت نیز همچون همیشه، برای درهم شکستن مقاومت مردمی در برابر تجاوزگران، به صورت گسترده به کار گرفته می‌شود. همچنان که رهبر جنبش انصارالله یمن، با ابزار جنگ نرم خواندن بهائیت می‌گوید: «هم‌اکنون در یمن فعالیت جدیدی در چارچوب این جنگ شروع شده است که آن همان فعالیت "بهائیت" است».(6)

پی‌نوشت:
1- ر.ک: عبدالحمید اشراق خاوری، گنجینه احکام و حدود، نسخه‌ی الکترونیکی، ص 271.
2-ر.ک: حسینعلی نوری، اقدس، نسخه‌ی الکترونیکی، بند 95، ص 93.
3-ر.ک: عباس افندی، خطابات مبارکه، لانگنهاین آلمان غربی: لجنه ملّی نشر آثار امری به لسان‌های فارسی و عربی، بی‌تا، ج 3، ص 147.
4- جهت مطالعه‌ی بیشتر، بنگرید به مقاله‌ی:
 علت درخواست فرانسه برای اعزام مبلّغ بهائی به مستعمراتش چه بود ؟! 
5-جهت مطالعه‌ی بیشتر، بنگرید به مقاله‌ی:
 پشت پرده حضور بهائیت در ویتنام 
6-خبرگزاری فارس، تیتر خبر: بهائیت با حمایت رژیم اسرائیل دوباره در یمن شروع به فعالیت کرده است،

خواندن 278 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی