تحریم با اندیشه بهائیت

سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398 06:43 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : می خواهیم بدون توضیح نگاهی به یک سند از اسناد منتشر شده به اصطلاح بیت العدل اعظم داشته باشیم .

مرقومه بیت العدل در پاسخ به سوال محفل ملی ایران تنظیم و ارسال شده است .در خطوطی که ذیل آن خط کشیده آمده " اصولا لزوم ابتعاد (دوری گزیدن )  و اجتناب یاران از ناقضین عهد ومیثاق بر آن امناء حضرت رحمن بخوبی واضح و مبرهن است لهذا اگر استخدام یا عضویت یاران در محلی مستلزم معاشرت و یا ارتباط با ناقضین عهد و پیمان باشد از وظایف حتمیه آن محفل است که در چنین مواردی آگاه و برحذر فرمایند " 

در سند دیگری آمده ، به دستور بهاءالله و جانشینانش، ناقضین عهد و میثاق  (کسانی که بر عهد خود با بهالله نماندند ، متبریان از بهائیت ، توابین ) از طرف دیگر بهائیان طرد و منزوی می‌شوند زیرا این افراد، به دلیل خروج از آیین بهائی یا اعتراض به قوانین آن، حق معاشرت و ادامه ارتباط با دیگر بهائیان را ندارند(1)

این سند نشان دهنده این است که بیت العدل کلیه مراکز تجاری و موسسات اداری که یا تحت مدیریت منتقدین تشکیلات بهایی یا افراد منتقد در آن هستند را تحریم اقتصادی، اجتماعی و... کرده است.

با مطالعه این اسناد واسناد مشابه اولا ، عملا ادّعای آزادی بیان و جست جوی حقیقت از سوی مبلغین بهائی، صحبت با دگراندیشان و به قول مبلغین بهائی "ناقضین عهد و میثاق" حرام و ممنوع می باشد. این سند نشان دهنده این است که بیت العدل کلیه مراکز تجاری و موسسات اداری که یا تحت مدیریت منتقدین تشکیلات بهایی یا افراد منتقد در آن هستند را تحریم  اقتصادی، اجتماعی و... کرده است. دوما پایبندی اه اصل صلح عمومی در این فرقه زیر سوال و در اجراء با ابهاماتی اساسی روبرو خواهد بود .

پی نوشت :

1-خاوری، اشراق. «مطلب ۵۳ و توقیعات شوقی». مائده آسمانی۸. مؤسسه ملی مطبوعات امری. صصفحه ۹۴.

حامد محمودی

خواندن 169 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی