طنزی بنام احکام بهائی ( بخش یازدهم ) حج بهاییت چگونه است ؟

یکشنبه, 15 تیر 1399 09:35 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

کوتاه خواندنی :

بهائیت در ایران : شگفت انگیزترین حكمتی كه در حج مشهود است، احساس وحدت و همبستگی است كه در حد اعلای مفهوم انسانیت، به بركت اسلام، به وجود می آید عالم و جاهل، كوچك و بزرگ، زن و مرد، سیاه و سفید با جدی ترین حیات، در كنار یك«كانون» و بر اساس یك «قانون» می جوشند و می خروشند می روند، می دوند، می نشیند و برمی خیزند. و این خیزش و خروش و رفت و بازگشت و چرخیدن و گردیدن همه در یك جهت و در یك خط و در یك مدار و بر یك محور است و او«الله» است و «الله»، «اكبر» است.( نهج البلاغه، شرح و توضیح علامه محمد تقی جعفری ـ رحمة الله علیه ـ  جلد دوم، ص227 )

*درتفسیر نور آقای قرائتی اینگونه آمده که:گفتیم كه مهترین ابعاد فلسفة حج؛ زنده نگاه داشتن خاطرات و خدمات پیامبرانی هم چون ابراهیم ـ علیه السّلام ـ و اسماعیل ـ علیه السّلام ـ و رسول خدا ـ صلّی الله علیه و آله ـ است و حج، مركز اجتماعات بین المللی مسلمین است و هم چنین پشتوانه ای اقتصاد مسلمین و ایجاد اشتغال برای ده ها هزار مسلمان است و حج بهترین فرصت و زمان برای توبه، یاد مرگ و معاد از همه چیز بریدن و صحرای عرفات و مشعر را دیدن و در انتظار جمهوری موعود «عج» نشستن است.(  تفسیر نور، تهران 1381 ش، جلد 8، ص35 )

*بااشاره به گفته بها الله در کتاب اقدس که کتاب مقدس بهاییت می باشد قضاوت را به اختیار شما می گزاریم:

این عبادت به شرط استطاعت جسمی و مالی است وبا زیارت منزل سید علی محمد باب در شیراز ویا منزل میرزا حسین علی نوری در بغداد محقق می شود.

* بها الله در بند 33 اقدس آورده که:این مسافرت بر مردان واجب است و زنان (که نیمی از جامعه هستند)معاف شده اند،این حج ،موقع و فصل معینی ندارد و در دو مکان انجام می شود.

کاربر گرامی به نظر شما مناسکی که جناب نوری ارائه میدهد وبه آن حکم داده ، نشانه ای از  نمایشی از قدرت یک دین و تجلی وحدت وجود دارد ، ؟ قضاوت با شما

خواندن 35 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی