عامل تیراندازی به دفتر مرکزی یوتیوب یک بهائی بود

شنبه, 18 فروردين 1397 09:18 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : صبح روز 15 فروردین سالجاری یک خبر در صدر خبرها در فضای مجازی و خبرگزاریها قرار گرفت . خبر حاکی از این بود که فردی به دفتر مرکزی یوتیوب با سلاح گرم حمله و پس از تیراندازی و مورد هدف قرار دادن سه نفر خودکشی نموده است . اخبار متعددی در این زمینه در خبرگزاریها و فضای مجازی منعکس گردید .

*اد باربرینی، رییس پلیس سن برونو گفته است، نسیم نجفی اقدم ساعاتی پیش از تیراندازی در دفتر یوتیوب به میدان تیر رفته و تمرین تیراندازی کرده بود.

رییس پلیس سن برونو اضافه کرده است، نسیم از دست یوتیوب به شدت عصبانی بود و اکنون ما انگیزه اقدام او را می دانیم.

*گزارش ها حاکی است که تیراندازی بعدازظهر روز سه شنبه در دفتر مرکزی یوتیوب روی داد و عامل این حمله سه نفر را زخمی کرد و سپس با شلیک گلوله خود را کشت.

*دو نفر از مجروحان این حادثه از بیمارستان مرخص شده اند و حال نفر سوم پایدار اعلام شده است.

*پلیس شهر «سن برونو» هویت کامل عامل تیراندازی در دفتر مرکزی یوتیوب را نسیم نجفی اقدم، ۳۹ ساله، ایرانی‌الاصل و مقیم شهر سن ‌دیه‌گو در جنوب کالیفرنیا اعلام کرد.

*در همین حال خانواده نسیم اقدم در بیانیه ای با قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرده است.

در این بیانیه آمده است، نسبت به آنچه که روز گذشته روی داد، خانواده ما در شوک کامل است و نمی توانیم درک کنیم که چرا چنین حادثه ای روی داد. به رغم این که کلمات نمی توانند غم و تاسف ما را از این حادثه بیان کنند، ما عمیقا با قربانیان بی گناه این حادثه ابراز همدردی می کنیم.

*اسماعیل اقدم، پدر نسیم، پیش از این به یک شبکه خبری اینترنتی در شمال کالیفرنیا گفته بود که دخترش به دلیل خشم از عدم دریافت پول از یوتیوب دست به چنین کاری زده است.

به گفته آقای اقدم، یوتیوب به دلایلی که هنوز رسما اعلام نشده پرداخت پول به خانم نجفی را متوقف کرده بود.

*برادر نسیم اقدم به یک شبکه تلویزیونی وابسته به «سی ان ان» گفته است که وی پیش از حمله در تماس با پلیس نسبت به اقدام احتمالی خواهرش هشدار داده بود.

برادر نسیم اقدم گفته است، پس از آنکه خواهرش آخر هفته به تماس های تلفنی اعضای خانواده پاسخ نداد، نگران شده و با پلیس تماس گرفته است.

برادر نسیم اقدم گفته است به دلیل نزدیکی «مونتن ویو» با دفتر یوتیوب وی به پلیس در این خصوص هشدار داده بود.

اما مقام های پلیس «مونتن ویو» گفته اند،هنگام پیدا کردن نسیم اقدم در ساعت یک و ۴۰ دقیقه بامداد روز سه شنبه هیچ چیز مشکوکی مشاهده نکردند.

در همین حال یک مقام پلیس لس آنجلس اعلام کرده منزل نسیم اقدم مورد بازرسی قرار گرفته است.

و اما مهمترین نکته در این سری گزارشات اقدام جامعه بهائی بوده است :

جامعه بهایی در آمریکا که نسیم اقدم از جمله اعضای جامعه آن بوده، در بیانیه ای تیراندازی در دفتر مرکزی یوتیوب را محکوم کرده است.

در بیانیه ای که نسخه ای از آن به رادیو فردا ایمیل شده جامعه بهایی ضمن محکوم کردن خشونت، تصریح کرده است، بهایی ها در هر جا که زندگی می کنند به دنبال اتحاد و صلح هستند.

طی چند روز گذشته چندین ویدئو از خانم نجفی اقدم منتشر شده که در اغلب موارد به بی عدالتی و سانسور در یوتیوب اشاره داشته است .

اینکه اقدام این فرد با هر دلیل و منطقی که انجام گرفته محکوم است هیچ جای شک و تردیدی نیست . اما اینکه جامعه بهائی امریکا با دستپاچگی سعی دارد با محکوم کردن اقدام یکی از اعضایش ، خود و تشکیلات بهائی را مبرا از رفتار او بداند جای تامل است . صلح عمومی یک اصل در بهائیت است که البته گزینشی مورد استفاده قرار میگیرد . دقت کنید مردم فلسطین در جلوی چشم تشکیلات مرکزی بهائیت مورد حمله کودک کشان اسرائیلی قرار میگیرند دریغ از یک محکومیت . مردم سوریه کمتر از یک دهه است با تقویت جریانات تکفیری از سوی امریکا و اروپا و رژیم ال سعود  به بدترین شکل مورد حمله قرار گرفته و جنایتکارانه ترین رفتار را شاهد بودند باز هم دریغ از یک محکومیت . مردم عراق هنوز شیرینی آزادی را نچشیده بودند که با حضور امریکائیان و گروههای تکفیری مورد حمایت ال سعود مورد غیر انسانی ترین رفتارها قرار گرفتنند بازهم دریغ از یک محکومیت . مردم یمن در طول بیش از 3 سال است مورد حمله قرار گرفته و بزرگترین تراژدی انسانی را جنایتکاران آل سعود با کمک تسلیحات اعطائی امریکائی انگلیسی و ... در آن کشور در حال وقوع است . دریغ از یک محکومیت ،

حال سوال این است که اتحاد و صلحی که جامعه بهائی در بیانیه خود بدان اشاره دارد کجاست ؟ تشکیلات بهائیت اصل صلح عمومی را بر اساس منافع و مصالح خود معنا میکند و البته دائیه جهانی بودن هم دارد !!!

 

خواندن 2137 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی