به بهانه یکصدمین سالگرد فوت عبدالبها دومین رهبر فرقه ضاله بهائیت ( مطلب اول )

چهارشنبه, 03 آذر 1400 05:52 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رعایت حقوق بشر فقط برای ما نه برای دیگران

کوتاه خواندنی :

بهائیت در ایران : از چندی قبل تشکیلات بهائیت پس از شکست پروژه " ایران بدون نفرت " و به فراموشی سپردن آن راهبرد تبلیغاتی جدیدی را به بهانه بزرگداشت یکصدمین سالگرد فوت عبدالبها (عباس افندی ) شروع کرده و با استفاده از محافی بهائی مستقر در نقاط مختلف سعی در بهره برداری از این بازی را دارد به همین دلیل در چندین مطلب وضعیت ونگاه به اصطلاح این رهبرفرقه ضاله  را مورد بازبینی قرار میدهیم .

عبدالبهاء در سفر خود به غرب، از سکوت در برابر نقض حقوق بشر انتقاد کرده و در خطابه‌ای، از برخورد گزینشی غرب با حقوق انسان‌ها انتقاد کرده است. این در حالیست که نهاد رهبری بهائیت در زمان کنونی، بر خلاف این نطق پیشوای خود، برخورد گزینشی با مسئله‌ی حقوق بشر را در دستور کار خود قرار داده و گویا تنها بهائیان را انسان می‌داند!

 

هرچند تشکیلات بهائیت در قبال کوچک‌ترین نقض حقوق پیروانش، از تریبون‌های بین‌المللی خود حداکثر استفاده را می‌برد، اما در برابر نقض حقوق سایر انسان‌ها، همواره سکوت را برمی‌گزیند. از این‌رو نهاد رهبری بهائیت که خود را منادی وحدت عالم انسانی و صلح جهانی معرفی می‌کند، هرگاه با ابهام افکار عمومی درباره‌ی سکوت خود در برابر جنایات و ناعدالتی‌های جهان مواجه می‌شود، در پاسخ، آموزه‌ی عدم دخالت در سیاست را توجیه سکوت خود برمی‌شمارد. این در حالیست که پیشوای بهائیت عبدالبهاء، پیش‌تر از سکوت در برابر نقض حقوق بشر انتقاد کرده و در خطابه‌ای چنین از نقض حقوق بشر و نژادپرستی انتقاد کرده است:
«بسيار بسيار تعجب كردم كه به جهت بيست و پنج نفر كه در رودخانه (: در فرانسه) افتاده غرق شده‌اند، چنين هيجان غريبی
 (: عجیبی) در پارلمان ظاهر شده، اما از برای طرابلس كه روزی هزاران كشته می‌شوند ابداً حرفی نمی‌زنند... سبب چه چيز است كه پارلمان از برای بيست و پنج نفر اين‌طور هيجان می‌كند و از برای شش هزار نفر ابداً حرف نمی‌زند. و حال آن‌كه آن‌ها بشرند و اين‌ها بشر، همه از نسل آدم‌اند. به جهت اين است كه آن‌ها جنس فرنسا (: فرانسوی) نيستند. اگر پارچه پارچه (: پاره پاره) شوند اهميتی ندارد! ببينيد چه قدر بی‌انصافيست چه قدر بی‌احساسی است چه قدر نادانی است».(1)
با این حال باید از نهاد موسوم به بیت‌العدل پرسید که آیا آزادی چند مجرم منتسب به این فرقه، از جان هزاران مسلمان که به دست عوامل اربابانشان در عراق،
 سوریه، یمن، افغانستان و... به قتل می‌رسند بیشتر است؟! چگونه بیت العدل می‌تواند چشم‌های خود را در برابر جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیستی در بیخ گوشش ببندد و خود را پیام‌آور صلح عمومی و یگانگی نوع بشر معرفی کند؟! آری؛ به راستی که تشکیلات وابسته‌ی بهائیت، هیچ‌گاه نمی‌تواند تریبون مظلومان جهان گردد و برای حفظ منافعش، تنها در راستای منافع اربابانش زبان می‌چرخاند!

پی‌نوشت:
1- عباس افندی، خطابات، مصر: فرج‌الله زکی الکردی، 1921 م،
 ج 1، ص 205.

 

 

خواندن 19 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی