چرا آگاهی بخشی در رابطه با فرقه ها یک ضرورت همیشگی است ؟

دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 19:45 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 بهائیت در ایران : چرا تاکید ما و سایتها و فضا های مشابه با راهبرد نقد فرقه ها و افشای لایه های پنهان فرقه ها در ایناست که در همه حال باید این راهبرد دنبال شود ؟

اگر به تاریخ ظهور وبروز فرقهها از عرفانی و شبه عرفانی نگاه کنیم خواهیم دید که چگونه دولتمردان استعمار گر و متفکرین آنها بدرستی تشخیص دادند که در کشورهای با بنیه اعتقادی قوی خصوصا کشورهای اسلامی نقطه قابل توجه برای نفوذ و استعمار همان فرقه ها هستنند . این پیدایش فرقه ها بود که در کشورهای خصوصا اسلامی توانست قدرت برتری را به ضعف تبدیل نماید .

نگاهی به عصر معاصر هر چند کوتاه داشته باشیم بخوبی به ایننتیجه خواهیم رسید .

در ایران اسلامی قبل از انقلاب انواع فرق صوفیه و شبه دینی همچون بهائیت توانستنند با کمک دولت های وقت توان گسترش نفوذ پیدا کرده و در جامعه ایجاد تفرقه نمایند چرا که استعمارگران به این نتیجه رسیده بودند تا زرمانی که ملت مسلمان ایران یکپارچه و متحد است ایجاد فضای استعمار وغارت اموال مهیا نخواهد شد . این مهم در عراق و عربستان و کشورهای کوچک و بزرگ منطقه هم بگونه های دیگر انجام گرفت و در سایه این تفرق معادن و سرمایه های ملی و حتی قدرت نفوذ این کشورها به پائین ترین حد خود رسیده که نتیجه آن را در شرایط جدید منطقه شاهد هستیم .

کشور غاصب اسرائیل حتی در سایه حمایتهای بی دریغ امریکا هم خیالی آسوده نداشت  . سرویس اطلاعاتی امریکا با همکاری کشورهای خائن و بی مقدار منطقه بلوائی را برای کمتر از یک دهه در منطقه  و خط اول مقاومت با اسرائیل ایجاد کرد که از سوریه فقط نامی بماند . قبول کنیم که اگر فرقه ها و بقول امروزیها معارضین در مکاتب و تفکرات مختلف نبودند این سوریه دستخوش چنین جنگی نمیشد . اما اسرائیل و امریکا و حامیان منطقه ای او فکر نمیکردند که حامیان سوریه با تمام وجود ورود کنند واجازه ندهند که آنها به مقاصد شوم خود برسند .

در یمن هم همین حرکت را شاهد بودیم و در جایجای این منطقه.از نظر امریکائیها وسیاستمداران صهیونیستی فرقه ها و گروههای به اصطلاح معارض فرصتهای خوبی هستنند که منطقه را به آشوب کشیده ودر سایه این آشوب دولتمردان اسرائیل به رویاهای خود  بپردازند

پس بحث فرقه ها مهم هستنند . برگردیم به مباحث فرقه های داخلی .

مطابق تعالیم بهائی، هر فرد باید مبلغ باشد و از هیچ فرصتی برای تبلیغ نباید گذشت.

عبدالبهاء در باب تبلیغ: تکلیف هر نفسی  از احبای الهی این ست که شب و روز آرام نگیرد و نفَسی بر نیارد جز به فکر نشر... ، هدایت و تبلیغ .

این در حالیست که تبلیغ فرقه های ضاله در ایران بر خلاف قوانین است و بهائیان طبق احکام خود حق مخالفت با قوانین حکومتی ندارند.

وهمین بهائیان بودند که با کمک سایر گروههای ضد انقلاب برای اولین با به عاشورای حسین علیه السلام در سال 88 اهانت کردند ودر همان روزها بود که اتفاقاتی رخ داد که دشمنان را شاد و دلسوزان انقلاب را بشدت متاثر کرد .

در وقایع گلستان هفتم تهران هم فرقه ها حضور فعال داشتنند و ابزاری شدند برای نواختن بر طبل سیاه نمائی از انقلاب اسلامی . حرکت داعش گونه فردی که خود را صوفی میدانست ، مهم بودن ضرورت اگاهی بخشی در حوزه تفکر فرقه ای را دوچندان کرد .

از بعد از پیروزی انقلاب تا همین حال حاضر ، آشوبهای ایجاد شده با منشاء فرقه گرائی کم نبوده اند . که نیاز به یک واکاوی دقیق دارد .

جوانان ما خصوصا باید بدانند که در پس یک چهره مهربان و... چهره ای خشن با افکاری ضد انسانی و همنوا با دشمنان ایران زمین در حال ربودن فکر جوان ایرانیند . اگر مایلید که بدانید فرقه ها با جوانان و عموم انسان چه میکنند توصیه میکنیم کتاب " فرقه ها در میان ما " اثر خانم سینگلر را بخوانید .

حامد محمودی 

خواندن 207 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آخرین ویرایش در سه شنبه, 24 ارديبهشت 1398 19:21

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی