طرد ، یا در فرهنگ سیاسی بایکوت مجازاتي زجرآور و مضر

یکشنبه, 31 شهریور 1398 20:45 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : طرد در لغت  به معناي راندن و دور کردن مي باشد. همانطور که قبلاً  اشاره کرديم، دو نوع طرد در بهائيت وجود دارد 

1-     طرد اداري:  مجازات طرد اداري دربار? فرد مسجّلي اعمال مي شود كه بر خلاف احكام و تعاليم بهائي عمل كند و عدم تمسّك در اطاعت خود را به اوامر و احكام بهائي و آراء محافل روحانيه عملاً نشان دهد و به تذكرات و انذارات محفل روحاني محل و محفلي روحاني ملي وقعي ننهد و به جبران مافات اقدام نكند. في المثل كتمان عقيده، تعدّد زوجات، عدم رعايت مقرّرات ازدواج و طلاق بهائي، ترك انفاق، شرب مسكرات، تَمَرُّد از آراء و تصميمات محافل مقدّس? روحانيه، مداخله در امور سياسيه علت طرد افراد بهائي مي شود. مطرود اداري از حقوق اداري و اجتماعي بهائي مانند شركت در انتخابات، عضويت محافل روحانيه و لجنات امريه، حضور در جلسات ضيافات و تقديم تبرّعات محروم است

2-     طرد روحاني : هر گاه يكي از افراد مُسَجّلِ جامع? بهائي از اوامر و نواهي مركز و مرجع منصوص سرپيچي كند ، مشمول مجازات طرد روحاني مي گردد.

متاسفانه آئين بهائي از يک طرف خود را دين جهاني مي داند و منادي وحدت عالم انساني است و مبلغ وحدت اديان مي باشد ، از طرفي ديگر  مخالفين خود را طرد مي کند !

 طرد واقعاً  مجازات زجر آور و مضري مي باشد ، تحقيقات جديد نشان داده اند که طرد شدن، برضربان قلب تاثير منفي دارد . محققان علوم پزشکي اعلام کردند طرد شدن انسان به وسيله ديگر افراد نه تنها قلب او را مي شکند بلکه براي مدت کوتاهي ضربان آن را متوقف مي سازد. به گزارش خبرگزاري فرانسه از واشنگتن ، محققان دانشگاه آمستردام و دانشگاه لايدن هلند در اقدامي براي درک بهتر تاثير دردها و آلام اجتماعي بر جسم انسان ها دريافتند طرد شدن در اجتماع ضربان قلب افراد را براي لحظاتي به شدت کند مي کند. محققان با بررسي بيست و هفت دانشجوي سالم هجده تا بيست و پنج ساله از آنان خواستند عکسي از خودشان ارسال کنند که گروه ديگري از دانشجويان دانشگاه مقابل ، آن عکس ها را بررسي و نظر عاطفي خود را در باره آنان ابزار مي کردند. سپس با بررسي نوار قلب شرکت کنندگان electrocardiogram و همچنين بررسي يکصد و بيست عکس ارسالي بازخورد نظرات ديگران در باره عکس افراد را روي خود آنان مطالعه کردند. يافته اين محققان نشان مي دهد شکسته شدن قلب افراد واقعا از نظر جسمي نيز وجود دارد و طرد شدن انسان ها به کاهش ضربان قلب آنان منجر مي شود .

به راستي چرا در بهائيت اين مجازات دردناک و مضر وجود دارد؟! واقعاً چرا بهائيان مخالفين امر را از اجتماعشان طرد مي کنند؟! اينها سؤالاتي است که به ذهن متحريان حقيقت مي رسد .

 منابع:

1-فرهنگ فارسي عميد - حسن عميد

2-سايت ولوله در شهر

3-سايت خبرخودرو

 

خواندن 152 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی