خط عربشین و شیوه درهم و آشفته بهاءالله پیامبر بهائی ها

پنج شنبه, 26 دی 1398 08:25 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

کوتاه وخواندنی :

بهائیت در ایران : در زمانی که جناب بهاء (پیامبر خوانده بهائیت )  زندگی میکرده عربی زبان دانشمندان و فارسی زبان شهر و هنر بوده که بهاءالله مانده بود یه چه زبانی بنویسه تا بیشترین مخاطب رو جذب کنه و عوام هم خرکیف بشن و خیلیم سر در نیارن چی میخونن که یه حرکتی زدو خطر عربشین رو ابدا کرد چیزی مثله فینگلیس

اثمار سدره وجود امانت و دیانت و صدق و صفا و اعظم از کل بعد از توحید حضرت باری جل و عز، مراعات حقوق والدین است

این جمله پیامبر خول و چل بهائی ها خیلی قابل فهم نیست و از لحاظ جمله بندی ایراد داره چون نویسنده تلاش کرده فارس رو خیلی عربی بنویسه
عربی اون زمان خیلی کلاس داشته مثله اینایی که الان تلاش میکنن یه کلمه انگلیسی بگن !!!

مردم اون زمان یا سواد خواندن نداشتن که یکی براشون میخواند و یا سواد داشتن و میخواندن ولی با توجه به تاریخ ایران  با بی سوادی فراگیر در کشور مواجه بودیم

تازه کتاب اقدس کلی تغییر کرده و دچار اصلاح و جایگزینی واژه ها شده و الان نسخه موجود با اصل نسخه چاپی یکسان نیست ، معنایش این است که قابل فهم نبوده حتی برای آنانکه سواد داشتنند  .

البته همین الانم شاید ما خیلی کلمات عربی را در نوشتن استفاده کنیم ولی با مقایسه متون اون دوران با مکتوبات پیامبر خوانده بهائیت میفهمیم نویسنده  بدون هیچگونه قاعده ای در ادبیات ونگارش تا جا داشته فارسی را عربی نویسی کرده است . لذا رهبران بعدی و حتی شورای رهبران بعد از شوقی افندی ( اخرین رهبر از اعضاء خانواده بهاء ) تلاش دارند که مکتوبات را رواننویسی کنند .

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

خواندن 154 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی