توجیه نزدیک به دو قرن ادعای دروغین !!!

دوشنبه, 28 بهمن 1398 06:23 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : بعد از سالها با عنایت به عدم مقبولیت والبته عدم رسیدن به هدف جامعه جهانی بهائی ، بهائیان برای حفظ موجودیت و حقانیت خود با تفسیرهای مضحکانه و غیرمنطقی نتایجی را که بدنبال آن هستند اخذ کرده و به خورد جامعه بهائی می دهند.

اساس ادعاهای جناب  باب تفکر شیخیه بوده و هست . این تفکر بر اساس رکن رابع بنا نهاده شده . معنای رکن رابع هم در کاملا مشخص است . از نظر شیخیه رکن رابع واسطه بین امام غائب و مردم است حال که جناب باب به این ادعا هم راضی نشد و خود را استغفرالله امام غائب و حتی بالاتر از آن هم بیان نمود . باوجود اینکه علیمحمدشیرازی ملقب به "باب" در آثار خود از جمله کتاب صحیفه عدلیه اعتراف به رکن رابع و باب بودن برای امام دوازدهم شیعیان حضرت محمد بن الحسن علیه السلام می کند (البته به دروغ)، اما باز بهائیان برای حفظ موجودیت و حقانیت خود معنای باب بودنش را تفسیر به رأی می کنند، تفسیری مضحکانه و غیر علمی.بیان میکنند . باید توجه کرد بدلیل ادعائی دروغ حتی بعد از گذشت نزذیک به دو قرن و عدم مقبولیت جوامع انسانی از این ادعای دروغین ، این تلاش قابل توجیه است .به نظر میرسد تشکیلات بهائیت سعی دارد ادعاهای دروغین رهبران خود را بنوعی تفسیر کند که بتواندجایگاهی را در تفکر انسانها و اعتقاداتشان پیدا نماید .


 

خواندن 127 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی