×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 667

گسستن بندها

پنج شنبه, 09 دی 1395 12:27 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران: کتاب گسستن بندها نوشته استیون حسن و با ترجمه ای روان از ابراهیم خدابنده شامل 12 فصل است که با سخن ناشر، مترجم، نویسنده و بعد از آن دیباچه و متن در 304 صفحه به رشته تحریر در آمده است. این کتاب توسط موسسه جام جم در سال 1392 چاپ و توزیع شده است. استیون حسن، عضو فرقه مونیسم به رهبری سون میونگ مون (Sun Myuong Moon) در آمریکا بوده که به صورت حرفه‌ای (شبانه‌روزی) برای آنها کار می‌کرد. سال 1976 پس از سه روز نخوابیدن و کار مداوم برای فرقه مونی، ‌ هنگام رانندگی در یکی از اتوبان‌های آمریکا با کامیونی تصادف می‌کند و به بیمارستان منتقل می‌شود.

پدر و مادر او از این فرصت استفاده می‌کنند و پسرشان را به هویت خانوادگی و جامعه بازمی‌گردانند. استیون حسن در کتابش تلاش دارد‌ به مخاطب تفهیم نماید‌ فرقه‌ها در عین کثرت، وحدت دارند و همه آنها به بهانه‌های مختلف نیرو جذب می‌کنند ولی با روش‌های کلیشه‌ای مبادرت به مجاب‌سازی ذهن و کنترل نیرو می‌پردازند و برای رهایی از بند آنها راهکارهایی ‌داده که اصلی‌ترین راه را در آگاهی‌دادن به جامعه می‌داند و معتقد است دو عنصر خانواده و اطلاع‌رسانی به عنوان راهبندهای اساسی همه فرقه‌ها عمل خواهند کرد. وی همچنین در سال 1988 کتاب مبارزه با کنترل ذهن فرقه ای را نوشت. این کتاب یک راهنمای پرفروش برای نجات و بازسازی افراد از فرقه های مخرب بود . از این مترجم قبل از این ، ترجمه کتاب " فرقه ها در میان ما " تالیف خانم مارگارت تالر سینگر چاپ شده است . قسمتهای از کتاب گسستن بندها فصلهای 1-2-4-5 با توجه ملاحظات حوزه جغرافیای ایران اسلامی که مباحث عمومی در حوزه نجات یک عنصر فریب خورده میباشد جهت بهره برداری کاربران محترم در پایگاه قرار داده میشود . .

این کتاب  از سایت بهائیت در ایران قابل دریافت است.

 

دانلود 

خواندن 2255 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی